Neonowe warsztaty pływackie. » Trening nawrotów koziołkowych

Neonowe warsztaty pływackie.

W sobotę rozpoczęliśmy nasz nowy cykl „Neonowe warsztaty pływackie”. Na pierwszy ogień poszły koziołkowe nawroty w stylu dowolnym, czyli w popularnym kraulu. Były zarówno przewroty w miejscu, podczas płynięcia jak i bezpośrednio przy ścianie. Przedstawiliśmy ćwiczenia, w których kładliśmy akcent na to co dzieje się z ramionami podczas obrotu, oraz jak idealnie przerzucić nogi nad głową. Skłamalibyśmy mówiąc, że teraz wszyscy zawracają jak Michael Phelps, ale ze spokojnym sumieniem możemy napisać, że wypuściliśmy w świat osoby, które potrafią zrobić nawrót koziołkowy. Teraz tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! 🏊‍♀️🤸‍♀️

Wpis jest dobrym miejscem, żeby przypomnieć dlaczego warto robić popularne koziołki na basenie. Wg nas jest kilka powodów:

  1. Pomagają utrzymać płynność w zadaniu. Dzięki nim nie zatrzymujesz się żeby wziąć dodatkowy oddech tylko wykonujesz zadanie bez przerwy.
  2. Ułatwiają znalezienie najbardziej opływowej pozycji ciała podczas odbicia. Zawodnik po każdym odbiciu może „sam na sobie” zobaczyć jak osiągnąć najmniejszy opór w wodzie.
  3. Stanowią cenną technikę treningową, która pozwala pływakom doskonalić koordynację ruchów (szczególnie, że po jakimś czasie robi się je automatycznie!) i jest świetnym ćwiczenie core (!).
  4. I nie oszukujmy się. Robią wrażenie 

Zresztą, sami zobaczcie efekt 60’ ćwiczeń.


Magda
Więcej...
Kamil
InstagramFacebookWięcej...

Neon Team power by WordPress