Kamil Nagórski » Neon Team

Kamil Nagórski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, nauczyciel akademicki z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem pracy na Uczelni, instruktor triathlonu, certyfikowany bike-fitter Specialized Bike Components University (level I i II). We wczesnej młodości trenował w sekcji pływackiej i piłki wodnej w stołecznej Legii. Jest tym słynnym rocznikiem, który „zamknął ” w latach osiemdziesiątych zarówno basen pod dachem jak i odkryty.
Po przerwie młodzieńczej zachłysnął się na wiele lat rowerem MTB, startując w zawodach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczestnik słynnych i kultowych wyścigów takich jak Salzkammergut Trophy, czy cyklów MarathonMan Europe MTB i MTB Trophy.

Pod jego okiem trenują zarówno początkujący jak i ambitni amatorzy. Przygotowuje zawodników do startów we wszystkich dystansach w zawodach triathlonowych, biegowych, oraz rowerowych (w tym zawodach gravel/ultra). Jego podopieczni zdobywali medale na MP, startowali na MŚ w triathlonie, ale także debiutowali w stylu „od kanapowca do triathlonisty”.

Na co dzień rozumie i szanuje zobowiązania rodzinne zawodników i zawsze stara się w sposób jak najmniej konfliktowy wplatać w nie treningi. Entuzjasta sportu, zarówno jako zapalony kibic jak i zawodnik. W wolnej chwili sam bawi się w triathlon dla podtrzymania formy sportowej, fizycznej i psychicznej, lub rusza na rodzinne wyprawy w góry.