Brodnica 2021 » Neon Team

Brodnica 2021

OBÓZ BRODNICA 2021
Jak było w 2020? Zapraszamy do lektury.

Pływanie

Pierwszy neonowy letni obóz na Pojezierzu Brodnickim trwał 4 dni. Jednym z głównych akcentów, na który położyliśmy nacisk, było pływanie na wodach otwartych. Odbyliśmy 3 pełne sesje pływackie w jeziorach, oraz jedną w ramach popularnego swimrunu.
Pierwszego dnia odbyliśmy pływanie techniczne poświęcone nawigacji na wodach otwartych. Trenerzy,  bezpośrednio w wodzie, tłumaczyli zasady optymalnego pływania na obrany cel. Czas treningu pozwolił na indywidualne podejście i poprawę każdego z zawodników.
Dzień drugi zaczął się długim zadaniem wytrzymałościowym. Podzieliśmy zawodników na trzy grupy i każda z nich, pod okiem, a nawet ramieniem trenera realizowała ćwiczenie ciągłego „pływania wokół jeziora”. Zadanie zajęło od 2,3 do ponad 3km.
Dzień trzeci to zadanie głównie szybkościowe. Na pętli wyznaczonej przez trzy boje, zawodnicy pływając w grupach (na czele, środku czy na końcu)  przygotowywali organizm do pływania w zmiennym tempie. Przy okazji ćwiczyli nawigację, gdyż „złośliwie”  dobrana godzina treningu pozwalała kierować się nie tylko na boję z jasnym, czy  kontrastowy tłem, ale także pod słońce.
Ostatniego dnia obozu, uczestnicy poznali nową dla siebie dyscyplinę, czyli swimrun. Sześć wyjść z wody i adrenalina treningu pokazały co się może dziać z „głową” przy pionizacji organizmu. Dodatkowo, jako że był to 4 dzień obozu i pomiędzy kolejnymi pływaniami odcinki biegowe, każdy musiał poradzić sobie z narastającym  zmęczeniem.

Rower

Obóz na Pojezierzu Brodnickim to nie tylko pływanie.
Drugiego dnia, po porannym pływaniu, odbyliśmy trening zakładkowy. Trzy grupy, w zależności od stopnia zaawansowania i zawodów docelowych, przejechały trasę zajmującą od 1,5 do 2,5h po których każdy otrzymał indywidualną rozpiskę biegową. Na rowerze pogoda nas nie rozpieszczała, ale trenowanie w deszczu jest też elementem przygotowań do startów. Opady, momentami powodujące jazdę po „małych rzekach”, nikogo nie wystraszyły i trening udało się w całości odbyć zgodnie z założeniami.
Trzeci dzień obozu zaczął się od tzw. długiego roweru. Podczas jazdy zwracaliśmy uwagę na optymalne odżywanie i nawodnienie organizmu. Pozwoliło to każdemu ukończyć trening w dobrej formie, który tym razem odbywał się w blisko 30 stopniowym upale. Dwie z trzech grup przejechały w sobotę blisko 100km (!).

Bieganie

Pierwszy dzień obozu na Pojezierzu Brodnickim zaczęliśmy od spokojnego … 2,5km biegu nad jezioro. Tam przed treningiem pływackim odbyliśmy  gimnastykę sprawnościową, przebieżki i ćwiczenia techniczne.  Po pływaniu wróciliśmy spokojnym, rozluźniającym biegiem. Tego samego dnia, po lekkim obiedzie, mieliśmy drugi trening. W pięknych okolicznościach przyrody, na 1,5km leśnej pętli wokół jeziora odbyliśmy kros z narastającym tempem biegu.
Dzień drugi obozu, to bieg jako 3 aktywność dnia. Po długim porannym pływaniu odbyliśmy trening łączony rower + bieg. Na rowerze pogoda nas nie rozpieszczała, natomiast podczas 4-10km biegu zrobiło się ciepło i .. cicho. Cicho, gdyż bieg był w samym sercu Pojezierza Brodnickiego, na jednej z leśnych, wyłączonych z ruchu, dróg.
Trzeci dzień był bez z biegania, ale była to tylko cisza przed burzą. W niedzielę zapoznaliśmy zawodników z coraz bardziej popularnym w naszym kraju swimrunem. Jak wszyscy sprawdzili na własnej skórze, kolejne odcinki biegowe wymagały dużej koncentracji, aby utrzymać założone tempo. Samo miejsce biegu, takie jak krótki stromy zbieg, podbieg, czy skakanie przez przeszkody, dodatkowo wpływało na poziom jego trudności. Sesja treningowa objęła od 4 do 6 wejść / wyjść z wody. Najkrótszy odcinek w wodzie miał 200m, najdłuższy 350. Podczas biegu mierzyliśmy się z odcinkami między 600m a 4,5km.

Jeszcze się nie zapisałeś? Dlaczego? 🙂
Mamy grupy dla zaczynających poważną przygodą z triathlonem,
jak i dla osób „łapiących” ostatnie  akcenty przed zbliżającymi się zawodami.
Pierwszy termin jest dobrany idelanie pod lipcowe zmagania.
Termin drugi przygotuje Was na wrześniową kampanię sportową.

 • Termin I: 1-4 lipca 2021
 • Termin II: 12-15 sierpnia 2021
 • Zakwaterowanie: W zakresie własnym. Możemy coś doradzić , w razie pytań napiszcie do nas. Nasze Head Quater mieści się w miejscowości Ciche, więc optymalnie jest szukać dookoła tego miejsca 😉
 • Co dostajesz: 
  • 4 dni wypełnione treningami
  • treningi pływackie
  • treningi rowerowe
  • treningi biegowe
  • sesje ogólnorozwojowe
  • konsultacje trenerskie
  • świetny klimat

Koszt: 500zł

Pytania:

Magda Pasikowska

magda@neonteam.pl

603250111

Zapisyhttp://forms.gle/NKPDrGcTNE2deftZ7

Możesz też po prostu kliknąć w poniższy baner 😉

OBÓZ BRODNICA 2021