Majówka 2017 | NeON Team

Aktualności

7_6

Majówka 2017

15. 05. 2017

Czy było tak fajnie jak pokazują zdjęcia? Nie! Było sto razy lepiej!

Wszystkim uczestnikom obozu chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za wspaniałe 9 dni w Szklarskiej Porębie. W kuluarach pojawiły się plotki, że majówka 2018 została już wyprzedana 🙂

Każdy dzień został dobrze udokumentowany na naszym fejsbukowym profilu, ale by Internet nie zapomniał, a wspomnienia były dostępne na wyciągnięcie ręki wszystko znajdziecie tutaj. Jeszcze przed obozem, Paweł Kalinowski zaproponował hasztag #neoncamp, pod którym możecie znaleźć dużo zdjęć, nie tylko naszego autorstwa.

W sobotę wszyscy bezpiecznie dotarli do hotelu. Zameldowali się i zrobiliśmy grupowe rozbieganie pod „Hutę”. W piątek w Szklarskiej leżał śnieg i leśne dukty były mokre, więc wybraliśmy najbardziej płaski asfalt w okolicy. Po bieganiu i prysznicu przedstawiliśmy plan obozu, przydzieliliśmy zawodników do poszczególnych grup, wszyscy poznali obozowego fizjoterapeutę, który był dostępny tylko dla naszych zawodników i dopełniliśmy pozostałych formalności, a wszystko skończyło się w hotelowym barze „Patio” na tradycyjnym „afterku”.

Niedziela, to już iście prawdziwy dzień treningowy. Zaczęliśmy basenem, poprawiliśmy rowerem, a wszystko skończyło się rozbieganiem. Na koniec dnia Rafał poprowadził warsztaty z rolowania. Nikt się nie nudził i narzekał na brak zajęć.

1 maja nie był dniem wolnym od pracy. Zrobiliśmy pierwszy zaplanowany długi rower. Zaliczyliśmy pierwsze górskie premie na Jagniątkowie i Zachełmiu oraz kilka po czeskiej stronie granicy. To był także dzień w którym trenerzy złamali się po raz pierwszy i po raz pierwszy, choć nie ostatni trening zakończył się w kultowej kawiarni Fantazja, którą z całego serca polecamy każdemu przebywającemu w okolicy.

Każdy dzień przynosił coś nowego. Poranny mocny basen i przesunięty trening na zakładkę. Pogoda prawie pokrzyżowała nam plany, ale idealnie wstrzeliliśmy się w okno pogodowe i zrobiliśmy dokładnie to co zakładaliśmy, a wszystko zakończyło się? W Fantazji.

Święto Konstytucji 3 maja uczciliśmy porannym basenem i dłuuugim biegiem – niektórzy biegli ponad 30 km. Wszystko odbyło się na legendarnej „Drodze pod Reglami„. Miejscu, gdzie wychowali się chyba wszyscy polscy biegacze. W trakcie treningu spotkaliśmy m.in. Henryka Szosta, który przemknął tak szybko, że tylko sprawne oko  było go w stanie wychwycić. Wieczorem fizjoterapeuta Rafał z Doctor Best poprowadził zajęcia z rozciągania.

W czwartek zrobiliśmy „rower z zadaniem”. Każdy z obozowiczów dostał indywidualnie rozpisany trening, który realizował po czeskiej stronie granicy, na podjeździe do Izerki. Kiedy jedni podjeżdżali, inni dopingowali ich do jeszcze mocniejszej pracy. To był także kolejny dzień w którym rozbiliśmy pogodowy bank. Po polskiej stronie Karkonoszy była ulewa, a na czeskiej jeździliśmy „na krótko”.

Piątek rozwijał się dynamicznie. Rano wyjechaliśmy na trening rowerowy, z którego mgła i ulewa wygoniły nas z powrotem do hotelu. Po dwóch godzinach odpoczynku odbyliśmy „mistyczny” trening na stadionie, podczas którego nie było widać drugiego końca bieżni. Późnym popołudniem były wyścigi australijskie na basenie. I na koniec, uzupełnianie kalorii na „stejkach” w Harrachowie.

W sobotę odbyliśmy drugi długi trening rowerowy. Niektórzy z nas przejechali ponad 150 kilometrów! Zaliczyliśmy wszystkie okoliczne kultowe podjazdy: Przesiekę, Karpacz, Okraj, Jagniątków, Zakręt Śmierci i Polanę Jakuszycką. 

Dziewiąty dzień, był ostatnim dniem naszej wspaniałej podróży. Wszystko zakończyło się na Izerce przy tradycyjnej kawie.

9_1

Do zobaczenia za rok!

 • logo-high-level
 • logo-endu-sport
 • logo-enea-tri-tour
 • logo-jbl-tri-sierakow
 • logo-enea-challenge-poznan
 • logo-triathlon-charzykowy
 • logo-triathlon-szczecin
 • logo-challenge-poznan
 • logo-dr-best
 • logo-tripower

Privacy Preference Center


 • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 74

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?