Podsumowanie września 2016 | NeON Team

Aktualności

wrz5

Podsumowanie września 2016

01. 10. 2016

Wrzesień to miesiąc w którym kończy się sezon, ale mimo to nasi zawodnicy wciąż byli aktywni.

W pierwszy weekend września zawodnicy neON Team startowali zarówno w Polsce jak i za granicą. Agata Prosińska zakończyła swój wielce udany sezon po raz kolejny pobijając rekord zyciowy na dystansie ½ IM. Tym razem startowała w „swoim ulubionym” Podersdorfie uzyskując czas 5:17:58.
Grzesiek Kędzior startując na tym samym dystansie w Bełchatowie również poprawił życiówkę (04:39:32), dzięki czemu wywalczył miejsce na podium w kategorii wiekowej.
Wojtek Rutecki, czasem 05:43:12 w Malborku, także uzyskał swój najlepszy czas w ½ IM, w czym starały mu się przeszkodzić trudne warunki atmosferyczne na trasie.
Gratulujemy!
Start w Podersdorfie tym razem okazał się ponad siły Tomka Prosińskiego. Mimo dobrego pływania i bardzo dobrego roweru, trudy tegorocznego debiutu w pełnym IM, dosięgły go na biegu. Po 4km nierównej walki podjął ciężką decyzję o zejściu z trasy.

Tydzień później zawodami z serii Volvo Triathlon Series w Ełku zamknęliśmy sezon triathlonowy w Polsce. Dla naszych zawodników ostatnie starty były bardzo udane. Wojciech Sońta pierwszy raz w karierze stanął na podium dystansu 1/8, co jego trener skomentował słowami „przyzwyczajaj się”. Na tym samym dystansie zadebiutował nowy diament – Mateusz Topolski. Wielkiego pecha miał Adam Krzesak, który po życiowym odcinku pływackim, złapał dwie gumy podczas wyścigu rowerowego i musiał wycofać się z zawodów. Pomścił go Bartosz Tomaszewski, który po raz drugi w karierze ukończył dystans 1/2 Ironmana, co przy wysokiej temperaturze, nie było łatwym wyczynem. Trzecim muszkieterem na mecie był Kuba Bielecki, który nie zwalnia i dwa tygodnie po Ironmanie, zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze w kategorii wiekowej.

wrz3Marcin Niegowski wybrał się na ostatni start w sezonie do ciepłego, chorwackiego kurortu w Puli. Oddajmy mu głos po starcie:
„Ulewa i rzeki na ulicach nie pomagały w biegu, ale dzięki temu nie można narzekać na przegrzanie 🙂 Na pewno pierwszy czas rzędu 4:15 pokazuje, ze to nie jest najszybsza trasa 🙂„.

Grzegorz Wierzbicki rozpoczął sezon wyścigów na MTB. A rozpoczął go z przytupem. W Maratonie Kresowym w Międzyrzecu Podlaskim zanotował 3 minuty starty do pierwszego z pomyłką na rozjeździe, która kosztowała go podium, choć „noga podawała„.

wrz4W ostatni weekend września odbywa się Maraton Warszawski. Na ten dzień czekamy cały sezon. Od kilku lat jest to dla nas nieprawdopodobne wydarzenie – piękna pogoda, mnóstwo przyjaciół na trasie biegu i w punktach kibicowania. W tym roku kilku debiutantów zrealizowało swoje marzenia o przebiegnięciu królewskiego dystansu, a pewna przysięga małżeńska zyskała całkowicie nowe znaczenie.

Elwira Sitarek przy czynnym udziale męża Artura, który przez całą trasę biegł u jej boku i wspierał ją sercem, coca colą, wodą i żelem, ukończyła królewski dystans tak, jak to sobie założyła. Nieprawdopodobna konsekwencja Elwiry w pokonywaniu kolejnych etapów na swojej ścieżce sportowej napawa dumą trenera Kubę. A to dopiero początek!

Jarek Dmowski, z kolei, nigdy nie przestanie zadziwiać swojego trenera. Mając za sobą tak niewielką ilość treningów, potrafi przebiec maraton poniżej 3h 40 minut w debiucie. Jarek – czapki z głów!

Kuba Puls w swoim debiucie zaufał pacemakerowi swojej grupy czasowej, który miał nadawać odpowiednie tempo biegu. Niestety nierówno rozłożone siły i szarpane tempo, spowodowały, że Kuba musiał się zmierzyć nie tylko z dystansem, ale też ze słynną ścianą maratońską. Z potyczki wyszedł zwycięsko i dotarł szczęśliwie do mety. Na pewno to nie jest jego ostatnie słowo na tym dystansie i już szykuje się do rewanżu.

Olek Solecki postanowił zakończyć sezon triathlonowy z rozmachem i wyrównać „maratońskie porachunki” sprzed dwóch lat. Mimo ciężkiego kryzysu na samym końcu biegu, ale też dzięki wsparciu swoich wiernych fanów, udało mu się to z nawiązką. Od niedzieli, Olek może pochwalić się nową życiówką!

Gratulacje dla wszystkich.

 • logo-high-level
 • logo-endu-sport
 • logo-enea-tri-tour
 • logo-jbl-tri-sierakow
 • logo-enea-challenge-poznan
 • logo-triathlon-charzykowy
 • logo-triathlon-szczecin
 • logo-challenge-poznan
 • logo-dr-best
 • logo-tripower

Privacy Preference Center


 • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 74

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?