IM-3-2

Podsumowanie wakacji

15. 09. 2017
Lipiec

W pierwszy weekend lipca w Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna w Pucharze Polski wystartował Jan Popławski, który w solidnie obsadzonej imprezie na dystansie sprinterskim zajął 6 miejsce OPEN i 3 w swojej kategorii wiekowej. Ola Marianek na dystansie olimpijskim zajęła 2 miejsce w swojej kategorii i 10 miejsce wśród kobiet.

Zawody w Bydgoszczy są uznawane za jedne z najlepszych w naszym kraju, dlatego wybrała je całkiem pokaźna grupa zawodników. W sobotę na dystansie 1/8 Dawid Szot zakończył rywalizację z bardzo dobrym czasem 1:08:42, który dał mu 12 miejsce OPEN i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Prawników. Z dobrej strony Mateusz Czublun, który z wynikiem 01:11:54 przekroczył metę.

Dzień później nasza reprezentacja ścigała się na dystansie 1/4. Agata Prosińska startując „z marszu”, zaledwie tydzień po ponad 200km legendarnego wyścigu La Marmotte, zajęła wysokie, czwarte miejsce w kategorii. Paweł Kalinowski kontynuował swoją drogą do Ironmana w Walii i po świetnym wyścigu, zajął drugie miejsce w kategorii odprawiając wielu utytułowanych rywali. Dla Marcina Niegowskiego, start w Bydgoszczy był jednym z elementów przygotowań do 1/2 IM w Gdyni. Życiówka na 1/4 IM i miejsce tuż za podium należy wziąć za dobry prognostyk przed zbliżającymi się zawodami sezonu. Maciek Chaberek, mimo przygód treningowych w tym sezonie, osiągnął najlepszy czas w swojej przygodzie z triathlonem.

8 Chaberek Maciej 03:02:53

Tego samego dnia 800 km od Bydgoszczy odbył się Legendarny Challenge Roth, w którym nie zabrakło naszych klubowiczów. Zadebiutowali Bożena Jaskowska (11:09:32) i Arek Poważyński (11:22:55), a z czasem ścigał się trener Kamil (09:21:04)

Trzeci weekend lipca był jeszcze bardziej wyjazdowy. W Hamburgu podczas imprezy ITU na dystansie olimpijskim walczył Maciej Jędrzejczak. W swoich rodzinnych stronach ścigał się Tomek Głód i na dystansie 1/4 IM w Radłowie uzyskał niezły czas – 02:09:58. W Triathlonie Gdańsk na dystansie olimpijskim startowali: Dawid Szot i Olek Solecki. Dawid uzyskał wynik 2:30:06, a Olek ukończył swoje pierwsze triathlonowe zawody w tym roku z czasem 02:37:48.
Prawie w Warszawie, bo w Płocku podczas Garmin Iron Triathlon wystartowali Artur Sitarek i Stanisław Mieszkowski. Artur był na mecie dystansu 1/4 IM po 02:30:35, a Stasiek na dystansie 1/8 IM uzyskał czas 01:22:40.

nieporet-700x525-2
Pod samą Warszawą podczas serii Triathlon.pl w Nieporęcie odnieśliśmy pierwsze triathlonowe zwycięstwo i to od razu podwójne. Na dystansie 1/8 pierwszy zameldował się Paweł Kalinowski, a chwilę później na metę dystansu 1/4 wbiegł Paweł Mitruś. Jedyną osobą która zawiodła był trener tych dżentelmenów, który prowadził połowę roweru i połowę biegu, ale ostatecznie na mecie zameldował się na 4 miejscu dystansu 1/2. Kuba Pasikowski w Nieporęcie, podobnie jak w Brodnicy, wywalczył trzecie miejsce w swojej kategorii na najkrótszym dystansie! Na tym samym dystansie zadebiutował Radek Waszkiewicz, który świetnie sobie poradził w swoich pierwszych triathlonowych zmaganiach, a Piotrek Barwiński wywalczył swoje pierwsze podium w kategorii – niech się przyzwyczaja! Małgosia Kozak również może zaliczyć te zawody do udanych, podobnie jak Michał Stanik, który na dystansie dwa razy dłuższym zadebiutował w triathlonie i wysoko postawił sobie poprzeczkę na kolejne sezony.

6 Kozak Małgorzata 01:41:07

prague-525x700-2Choć lipiec był miesiącem wręcz opływającym w zawody, to jego czwarty weekend był trochę spokojniejszy. Co nie znaczy, że gorszy od pozostałych. Podczas zawodów w Gołdapi swój triathlonowy debiut miała Elwira Sitarek. Z kolei Marcin Mroczek,  podczas zawodów w Bełchatowie na dystansie 1/2IM,  zajął drugie miejsce OPEN, pierwsze w kategorii i zameldował się z nową życiówką – 04:25:39.

Ostatni weekend lipca oznaczał dla nas start w Blachowni, gdzie na dystansie olimpijskim ścigali się Wojtek Mądry (02:18:45) i Radek Czekirda (02:29:05 – 3 w kategorii wiekowej), a na sprincie Jan Popławski (01:03:16). Świetne wieści napłynęły do nas z Pragi, gdzie Ola Marianek w Challenge Prague zajęła 5 miejsce w kategorii na dystansie 1/2 i tym samym zakwalifikowała się na przyszłoroczne The Championship Samorin!

Sierpień

Sierpień zaczął się zawodami w Gdynii o których można pisać i pisać, ale udało nam się zamknąć w jednym wpisie.

Tydzień po Gdyni zawitaliśmy w Chodzieży, gdzie walczyliśmy jak lwy! Paweł Mitruś wygrał dystans 1/4 i był drugi w całym cyklu, a trener Kuba na dystansie 1/2 odwrotnie, na zawodach był drugi, a w całym cyklu pierwszy. Wśród pań na dystansie 1/2 IM trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Ola Sikora.

kalmar-525x700-4Kolejny tydzień został okrzykniętym IRON Weekendem. Na królewskim dystansie startowaliśmy aż w trzech lokalizacjach i aż 6 zawodników zmierzyło się z tym wyzwaniem. W Kalmar walczyli Grzegorz Wierzbicki  (9:58:30), Tomasz Prosiński (10:37:39) i pływający z nami Andrzej Krasuski (13:37:10). W Kopenhadze Łukasz Bednarek „zrobił to!” drugi raz w tym roku i zameldował się z czasem (9:54:19). Na Mistrzostwach Polski w Borównie wystartował trener Kuba (9:15:56), a debiutował Sebastian Andrzejczyk (10:46:34).

W Borównie byliśmy także na dystansie połówki. Paweł Kalinowski zajął 3 miejsce open (4:21:22), Krzysiek Pilarczyk drugi raz w tym roku złamał 5h (4:46:05), a świeżo upieczonym piątkołamaczem został Adam Krzesak (4:59:33).  Adam już nie ma wyjścia i musi kupić nowy rower 😉

W ten sam  weekend w Białymstoku zakończył się także cykl Triathlon Elemental Series. Podobnie jak w zeszłym roku Wojtek Mądry (2:17:14) wygrał swoją kategorię wiekową,  a do tego „dodał” 3 miejsce open w cyklu. W jego ślady poszedł Radek Czekirda (2:29:43), który także wygrał swoją kategorię! Michał Maździarz (2:29:31)  i Radek Waszkiewicz (2:41:25) zadebiutowali na dystansie olimpijskim.

krasnik-700x525-4Wakacje kończyliśmy z przytupem. W Kraśniku, na  dystansie  olimpijskim, Bożena Jaskowska (02:25:28) wygrała swoją kategorię wiekową i była 4 open, a Jan Popławski (02:16:44) wrócił po skręceniu kostki i także zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. W zawodach z konwencją draftingu debiutował Jarek Oleszczuk (02:39:25).

W Sztokholmie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Maciek Jędrzejczak, w Przechlewie na dystansie 1/4 Jarek Dmowski skończył sezon z wynikiem 2:35:38, a Dawid Szot na dystansie 1/8 zajął 15 miejsce. W Mrągowie na dystansie 1/4 dobrze bawił się Arek Poważyński (02:29:21), a Małgosia Kozak powalczyła na dystansie 1/8. Ola Marianek  mimo długiej podróży i przygód podczas biegu zajęła drugie miejsce w kategorii i 10 wśród 3300 kobiet na Giant Race na 10 km.