Aktualności

sie1

Podsumowanie sierpnia 2016

01. 09. 2016

Podczas naszego pierwszego miesiąca pod nowym szyldem nasi zawodnicy byli obecni na różnych imprezach w Polsce i na świecie.

W weekend 7 sierpnia w Mistrzostwach Polski w CrossTriathlonie w Parku Śląskim, Grzesiek Wierzbicki zajął 5 miejsce w kategorii wiekowej.

Do pływania wróciła wreszcie Agnieszka Gajc, która zdeklasowała rywalki w I Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej Open Water w Garwolinie. Na tych samych zawodach, swoje pierwsze pudło wywalczył także Darek Manikało. Gratulacje!

Cykliczną już imprezą w okolicach 15 sierpnia są zawody Volvo Triathlon Series w Chodzieży. W tym roku zawodnikom próbował przeszkadzać ostry i porywisty wiatr, jednak tradycyjnie malownicza trasa sprawiła, że odczuwalny był jak lekka, orzeźwiająca bryza.

Agata Prosińska potwierdziła równą i stałą formę, zajmując kolejny raz swoje „ulubione”, czwarte miejsce w kategorii Bartek Tomaszewski zdobył kolejne doświadczenie w triathlonie i tydzień po zawodach w Gdyni, poprawił życiówkę na dystansie 1/4 IM. Wojtek Sońta jeszcze dwa lata temu nie wiedział, czy będzie chodził, dzisiaj zbliża się do granicy 5h na dystansie połówki. Ponadto, udanym występem na dystansie 1/4 IM Krzysiek Kajda zakończył swój drugi sezon triathlonowy.

Siódmego Ironmana w karierze ukończył trener Kuba Bielecki. Vichy nie było łaskawe, upał lejący się z nieba, a także trudna trasa kolarska sprawiły, że skończył królewski dystans bez życiówki z czasem 9:20.