Aktualności

2

Lipiec 2018

04. 08. 2018

Jak przystało na lipiec, był to gorący miesiąc. Wykuliśmy kilku Ironmanów, a i kilka razy stanęliśmy na podium. Już pierwszy weekend starczyłby za cały miesiąc, jeśli nie za rok!

W Poznaniu na dystanisie 1/2IM Bożena Jaskowska pierwszy raz rozprawiła się z granicą 5 godzin, wygrywając swoją kategorię wiekową i zajmując 4 miejsce open! Do formy wrócił Arek Poważyński, który zameldował się na mecie kilka minut za popularną RunBo. Bartek Miszewski zrobił fantastyczny wynik i poprawił życiówkę o lata świetlne! (z 05:23 na 5:09). Wojtek Sońta pomimo przeciwności losu również zameldował się w okolicach życiówki (5 godzin 22 minuty).

Najszybszy kierowca Neonu pierwszy raz zameldował się w podium w kategorii wiekowej. Robert Matysiak zajął 3 miejsce w triathlonie w Jeziorsku na dystansie 1/4 IM. Nasz „Szwajcar” Michał Kukuła ścigał się w swojej nowej ojczyźnie na dystansie olimpijskim i na mecie pojawił się z czasem 2:21:34, a w słonecznej Italii na górskiej trasie sprawdzał „nogę” Luca Colombo (2 godziny 42 minuty).

W Stężycy ścigali się Jan Popławski, który na dystansie 1/8 IM zajął 3 miejsce w mocno obsadzonej imprezie. Na dwukrotnie dłuższym dystansie z kolkami walczył Paweł Mitruś, zajmując 8 miejsce, ale obejmując prowadzenie w cyklu Garmina, tuż za nim pojawili się  Grzegorz Ziółkowski 2:21:59 i Marcin Dimitrow 2:37:43, a równolegle w Poznaniu na tym dystansie rywalizował Michał Stanik (2:35:56).

W Lidzbarku Welskim na 1/2 IM startowali Kuba Bielecki, który stanął na 3 miejscu open oraz Piotr Barwiński oraz Piotr Juda. Niezwykłego pecha miał Piotrek Barwiński, który ostatnie 10 km roweru musiał dojechać na flaku. Mimo tego defektu, ukończył zawody w czasie tylko o dwie minuty słabszym, niż życiówka. Sekundy zadecydowały, że nieznacznie za nim na mecie zameldował się Piotr Juda, który debiutował na tym dystansie. Panowie meldowali się z czasami odpowiednio 5:18:13 i 5:18:43. W tych trudnych, bardzo wietrznych warunkach ścigał się także Adam Krzesak, który na dystansie 1/4 Ironmana uzyskał wynik 2:32 i poprawił swoją oficjalną życiówkę.

Pierwszym lipcowym Ironamanem, a właściwie Ironłomenem została Agata Prosińska! Klagenfurt był pięknym startem.

Rodzinie Prosińskich było to najwyraźniej mało i w piątek 6 lipca Tomek zaczął swoją przygodę podczas wyścigu Wisła 1200. Największy gaduła Neonu przejechał 1200 km od źródeł Wisły do jej ujścia w Gdańsku.

We Frankfurcie Dawid Szot zadebiutował w Ironmanie i po 12 godzinach i 24 minutach usłyszał „You Are an Ironman!”, a w Radłowie na dystansie 1/4IM Arkadiusz Bereś zameldował się z czasem 02:07.

Drugi weekend lipca to przede wszystkim zawody w Bydgoszczy.

Na 1/8 IM, pukać do elity zaczyna Mateusz Czublun, który jeszcze dwa lata temu nie potrafił przepłynąć 50m kraulem, teraz kończy zawody z czasem 1:07. Na 1/4 nasze barwy reprezentował Bartosz Matczak (02:19), nasz himalaista Marcin Miotk (02:23), Jarosław Oleszczuk (02:31) oraz Franek Badowski (02:40).

Na najdłuższym dystansie (1/2 IM) wypadliśmy doskonale. Radek Serwiński życiówka 4:30, Wojtek Mądry drugi start na tym dystansie i życiówka poprawiona o 10 minut 4:38, Wojtek Dołkowski ociera się o życiówkę 4:52 Sebastian Andrzejczyk kolejny raz łamie piątkę (4:57), Jarek Beczek doskonale debiutuje 5:33.

5

14 i 15 lipca dla warszawiaków są szczególne ze względu na zawody Garmin Iron Piaseczno. W sobotę startowaliśmy następująco: Jan Popławski 2 open (1 w kategorii), pływający z nami Łukasz Wojtyna 3 open (1 w kategorii), Mateusz Czublun 2 w kategorii. Do tego grona dołączył tym razem bez podium Krzysztof Kondrat. W niedzielę na dystansie 1/4 IM nie zawiódł Paweł Mitruś, który był 4 open z czasem 2:05, Artur Sitarek vel Sitario świetnie zaprezentował się w tych trudnych warunkach i zawody ukończył z czasem 2:24, Franek Badowski poprawił życiówkę sprzed kilku dni i osiągnął wynik 2:34, Dariusz Manikało poradził sobie równie dzielnie i zameldował się na mecie z czasem 2:43.

Do tych wyników dorzucamy Marcina Miotka, który zamienił zimne Himalaje na ogień piekielny – TatraRoadRace ukończył na dystansie HELL, a Marek Ścibior wystartował w triathlonie, który ostatecznie okazał się duathlonem 😉 2h 20′ zajęła mu zakładka bieg-rower-bieg.

W kolejny weekend urządziliśmy walkę sekundantów, czyli akcję w której kibicowaliśmy rywalizacji Marcina Mroczka i sztafecie „Dziki Neonu” na dystansie 1/2 IM w Bełchatowie. Sekundanci przegranej strony, wcale nie przegrywali, bo wpłacali pieniądze na wybrane konta organizacji charytatywnej. Ostatecznie „Dziki Neonu” w składzie Agnieszka Gajc (jeszcze Gajc ;), Olek Solecki i Janek Popławski wygrała rywalizację sztafet i pokonała nieznacznie Marcina, który na mecie indywidualnych zmagań pojawił się ostatecznie na drugim miejscu open! Michał Maździarz czas miał lepszy, niż wszyscy ale startował na dwukrotnie krótszym dystansie (1/4 IM ukończył z czasem 2:34:45). W Toronto z pogodą i dystansem olimpijskim zmagał się Jarek Dmowski. Podoba niestety była tak podła, że żona Jarka nie wyszła mu kibicować i nie mamy zdjęć z imprezy 🙂

Zurich, Blachownia i Hamburg, to miasta które były fioletowe w ostatni lipcowy weekend. Choć wszystko zaczęło się w Biegu Powstania Warszawskiego – Michał Maździarz (40:51), Michał Choda (47:50). Niedziela była już tylko triathlonowa 🙂 W Blachowni dystans olimpijski ukończył Piotr Leśniowski 2:27:46 i na tym samym dystansie kilkaset kilometrów dalej na mecie zameldował się Piotr Juda 2:31:53. Jeszcze dalej, bo w Zurichu Maria Church ukończyła ten sam dystans z czasem 3:29:04, a Jarek Beczek był nieznacznie szybszy: 2:45:19, a Maciek Jędrzejczak miał tak mocną nogę, że aż zerwał łańcuch i niestety nie udało mu się ukończyć zawodów.

Startem weekendu był z całą pewnością Ironman Hamburg, bo aż trójka neonów postawiła kropkę na „M”.  Kamil Nagórski pokazał bardzo dobrą formę i zajął 8 miejsce w AG! Piękny debiut z uśmiechem na twarzy zaliczyła Monika Luberadzka, a Andrzej Krasuski przez cały dystans kipiał dobrym humorem!