Czerwiec | NeON Team

Aktualności

_ITA0031

Czerwiec

30. 06. 2019

Czerwiec zaczął się z przytupem. Maria Church zadebiutowała na ½ IM i aby nie było nudno, od razu na wymagającej trasie w Szwajcarii. Agata Prosińska przebiegła kolejny maraton, tym razem obiektem jej zmagań był szwedzki Sztokholm.

Ewa Bodzio-Ziółkowska i Grzesiek Ziółkowski pomknęli na szosowym wyścigu w Gdynii, a Monika Luberadzka po raz kolejny wskoczyła na podium w zawodach MTB.
Weekend zamknął start w Grodzisku. Zawody blisko Warszawy zgromadziły „silną pakę” Neonowców: Katarzyna Szot-Karpińska, Maciej Cybulski, Grzesiek Kędzior, Kondrat Krzysztof, Łukasz Korbacz, Adam Krzesak, Bartek Miszewski, Jan Popławski, Robert Smoliński. Na zawodach mieliśmy wszystko: debiuty, życiówki, powroty po kontuzji i to co cieszy najbardziej – miejsca na podium.

Drugi weekend czerwca był stricte triathlonowy i co tu się nie działo. Przede wszystkim start w Warszawie na IRONMAN 5150 WARSAW zgromadził przeszło 30 osobową ekipę. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że na podium dumnie weszli:

– Paweł Mitruś drugi w M25-29

– Przemek Szuder drugi w M40-44

– Maciej Jędrzejczak drugi w M65-69/2

– Ewa Najder pierwsza w F60-64/1

Drugą radosną wiadomość przywiózł z Estonii Marcin Miotk, który zdobył tam podczas Ironman 70.3 Otepää kwalifikację na IRONMAN 70.3 World Championship w Nicei!!

A jakby tego było mało, to Ewa Bodzio Ziółkowska wybrała się do Augustowa i wróciła z medalem za 2 miejsce w Garmin Iron Triathlon Augustów.

 

1150m w górę, meta na wysokości 2,650m n.p.pm i w tym półmaraton. Brzmi jak dobra zabawa? Tak własnie „bawiła” się w weekend Maria Church w 34. Aletsch-Halbmarathon. Podobną zabawę, tylko podczas Rzeźniczka zafundował sobie Arkadiusz Bereś i przybiegł do mety na 3 miejscu!!
Druga część naszych podopiecznych wybrała kierunek na Susz, gdzie większości z nich udało się pobić swoje życiówki w 1/2 IM, Ewa Najder wbiegła na 1 stopień podium:)

Ostatni weekend czerwca rozpoczął od rana prawdziwe fioletowe szaleństwo. Jan Popławski odniósł 4 zwycięstwo w triathlonie, drugie w tym sezonie (a pierwsze w weekend), tym razem podczas ciekawej formuły zawodów w  Super League Triathlon Poznań!
Dodatkowo debiut na pudle zaliczył Marcin Dimitrow! I to od razu na 2 miejscu w kategorii wiekowej w 1/2 Garmin Iron Triathlon w Stężycy.

Niedzielne wydarzenia musimy uszeregować chronologicznie, bo ciężko jednoznacznie powiedzieć co było bardziej emocjonujące!
Janek wygrał po raz drugi w ten weekend, tym razem na dystansie 1/8 IM.

Na skróconym dystansie 1/2IM i Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy zrobili … niezłe życiówki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bożena Jaskowska, która ustrzeliła kolejny medal MP, tym razem złoty! I zajęła wysokie 5 miejsce open wśród kobiet. Na dystansie 1/4IM wystartował Michał Stanik i uzyskał niezły czas 02:45:57.

Daleko na południu, kolejną edycję popularnego Frydmana, zakończyła na drugim miejscu w kategorii Małgorzata Solecka!

No i na koniec została nasza perełka Monika Luberadzka, która ukończyła drugiego Ironmana, tym razem były to Mistrzostwa Europy we Frankfurcie. Rok temu w Hamburgu nie miała okazji popływać, tym razem nie dość, że ścigała się na trasie, gdzie rower ma 185km, to temperatura grubo przekraczała 30C.

 • logo-high-level
 • logo-endu-sport
 • logo-enea-tri-tour
 • logo-jbl-tri-sierakow
 • logo-enea-challenge-poznan
 • logo-triathlon-charzykowy
 • logo-triathlon-szczecin
 • logo-challenge-poznan
 • logo-dr-best
 • logo-tripower

Privacy Preference Center


 • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14942/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 74

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?